Videofilm Africa :Walkabout Worldtrack

oktober 4th, 2008 by admin

Ik heb de videofilmpjes openbaar gemaakt, omdat deze Afrika reis een directe aanleiding was voor een breder inzicht  in mijn leven en de daaruit voortvloeiende passie, creativiteit te uiten zoals ik doe. Herkenbaar door zijn thematiek, waarbij het mijn ”dharma”(levenslot) is: Schoonheid, Vrede, en  Verbondenheid -- die nog steeds zichtbaar zijn op deze aarde- uit te drukken.

Een reis per Landrover dwars door het continent Afrika.  35000 km door ongerepte gebieden waar de zogenaamde “geciviliseerde blanken” nog geen kans hebben gehad die wereld naar hun hand te zetten.

Een mega-reis zoals deze doe je waarschijnlijk eens in je leven. En als de reis heelhuids wordt afgerond, kan het de persoonlijkheids structuur dermate hebben veranderd, dat het leven vervolgens  anders word ingevuld. Dit gebeurde in ieder geval met mij. De meest opvallende verandering was wel dat ik meer dan eens besefte hoe beperkt onze visie is. Veel oude starre denkbeelden vielen weg, andere meer universelere beelden kwamen er voor in de plaats.  

Ons beeld van de wereld word bepaalt door wat wij weten van de media; t.v, kranten, films en boeken en tegenwoordig internet. Het is een veilige manier van ervaren. Er word geen beroep gedaan om je aan te passen of te onderzoeken. We zitten immers droog , warm , volgevreten en veilig op de bank en laten ons vertellen hoe de wereld in elkaar zit. Deze web-site is daar ook zo een voorbeeld van. Paul jaarsma zal wel even zijn visie vertellen. Dat kan ik niet. Ik doe wel een poging te verwijzen naar iets wat we bijna allemaal gemeen hebben.  Een diep verlangen naar vervulling. Het is voor de hand liggend dat we het eerst buiten ons zoeken. Misschien een andere cariere, een nieuwe relatie of auto. De bevrediging is altijd tijdelijk. Ik deed het op mijn manier: en trok de wijde wereld in, opzoek naar avontuur, en het nog niet gestilde verlangen.  De boedhisten noemen het de zoektocht naar: “Om Mani Padme Hum” (De parel in de lotus) . Met mijn voeten door het slijk der aarde,  en de grootst mogelijke wonderen aanschouwd, bleek die parel van heelheid en vrede reeds op te lichten als het: ”Zijn” achter elke ervaring. Al die jaren heb ik nodig gehad, voordat de naar buiten gerichte aandacht plaats maakte voor innerlijke aandacht……………..  Wat valt er dan nog te doen? …….Van alles!  Want we doen, wat we niet laten kunnen. ”If possible, celebrate life whenever you can”!  Wellicht geniet u er net zo van als ik. 

Stap in de landrover ”Walkabout” en reis mee vanuit uw comfortabele stoel.   

De reis ging door de landen: Morroco, Mauritanie, Senegal, Burkina Fasso, Mali, Niger, Tjaad, Cameroen, Republiek Centraal Afrika, Zaire (Congo), Uganda, Tanzania, Malawi, Mozambique, Zimbabwe, Botswana, Namibie, Zuid-Afrika

Mijn You-tube channel is http://nl.youtube.com/user/walkaboutworldtrack
Als u een account heeft bij You-tube (gratis), kan u de filmpjes beoordelen en aldaar een reactie plaatsen. Een positieve beoordeling kan zorgen dat walkabout worldtrack in de belangstelling blijft. Hopelijk weten dan meer gelijkgestemde mensen  deze website te vinden.

Onder aan de pagina kunt u ook reageren op de videos.

.

.

Trailer: “Walkabout Worldtrack” Korte impressie van 35000km “Africa-Overland”

.

Walkabout Worldtrack part 3; “Tall meets Small”

.

Walkabout Worldtrack part 4:”Stuck in Zaire” 

.

Walkabout Worldtrack part 5:”Building a Raft”

.

Walkabout Worldtrack part 6:”Christmas gift of Zaire (Congo)”

.

home-page.

.


2 Responses to “Videofilm Africa :Walkabout Worldtrack”

  1. Rineke Says:

    Hallo Paul,

    Ik kwam per toeval op deze site, wat een suprise!
    Wat een super mooi filmpje over Afrika, ik droom alleen van dit soort reizen…
    Het schilderen gaat je trouwens ook goed af, of druk ik mij nu te bescheiden uit?

    Groetjes

    Rineke

  2. LL Says:

    Geweldig om naar je films en schilderijen te kijken.
    Net zo iets al in Friesland wonen en les te geven in Alkmaar, maar dan anders.
    Ik reken op nog meer …..